İyilik Koşusu’nda Lansman Yapıldı

İyilik Koşusu’nda Lansman Yapıldı

Sosyal ve kalkınma yardımlarının yanı sıra sosyal farkındalık projelerine de imza atan Kızılay, geçen yıl ilkini gerçekleştirdiği “Kızılay İyilik Koşusu”nu bu yıl da yine binlerce hayırseverin katılımıyla düzenleyecek.

148 yıldır insanlığın hizmetinde olan ve halkından aldığı güçle milyonlarca insana yardım elini uzatan Türk Kızılayı, daha fazla ihtiyaç sahibi insana ulaşabilmek için 30 Ekim 2016 tarihinde yine “İyilik Koşuşu” organize edecek.

Bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek olan Kızılay İyilik Koşusu’nun lansmanı Genel Başkan Dr. Kerem Kınık, Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, Olimpik ve Paralimpik Sporcular Kulübü Derneği Başkanı Nazmi Avluca, Milli sporcular ve Kızılay gönüllülerinin katılımıyla 15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı’nda yapıldı.

Genel Başkan Kınık, burada yaptığı konuşmada, ihtiyaç sahibi daha fazla insana ulaşabilmek için tüm Ankaralıları, hayırseverleri 30 Ekim tarihinde gerçekleştirilecek koşuya davet etti. İyilik Koşusu’ndan elde edilecek gelirle aşevlerinde insanların karnının doyacağını, yeni doğum yapmış bir annenin ve çocuğunun ihtiyacının Sevgi Bohçası ile karşılanacağını, özel eğitime ihtiyacı olan çocuklar için sınıflar oluşturulacağını söyleyen Kınık, geçen yıl ilki yapılan organizasyona beklenenin üzerinde katılım gerçekleştiğini, bu yıl çok daha fazla hayırseverin 15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı’nda bir araya geleceğini sözlerine ekledi.

Lansman sonrasında Kızılay, Türkiye Atletizm Federasyonu, Olimpik ve Paralimpik Sporcular Kulübü Derneği ile işbirliği protokolleri imzalandı.

Harekete Geçme Sırası Sende

İyilik koşusunun amacı daha fazla insanı sivil toplum kuruluşlarına bağış yapmaya yönlendirmek. Bu sayede insanlar iyiliksever olduklarını göstermenin yanı sıra arkadaşlarını, yakınlarını ve vatandaşları bağış yapmaya teşvik etmiş olacak.

İyilik Koşusu, sadece insanları harekete geçirmiş olmayacak, İyilik Koşusu bağış yapmanın önemini bir kez daha hatırlatacak.

Bağışlar Sayesinde Yüzler Gülecek

Yeni doğan bebeğini kucağına alan anneye Türk Kızılayı tarafından verilen Sevgi Bohçası, koşuya katılanların bağışları sayesinde daha fazla anneye ulaşacak.

Onbinlerce ihtiyaç sahibi insan, iyilik için koşanların bağışları sayesinde Kızılay Aşevlerinden sıcak yemek yiyebilecek.

Bağışlar sayesinde önemli bir katkı da çocuklar için olacak. Özel eğitime ihtiyacı olan çocuklar için sınıflar oluşturan Türk Kızılayı, iyiliksever koşucuların bağışları sayesinde yeni sınıflar hazırlayacak, çocukların yüzünü güldürecek.

İster Koş, İstersen Koştur

Kızılay İyilik Koşusu’na katkıda bulunabilecek eylemlerden ilki koşuda yer almak. Çünkü kayıt yaptıran herkes ödediği ücretin tamamını koşu kapsamındaki projelere aktarmış olacak.

Koşuya katılan arkadaşı adına bağış yapanlar da İyilik Koşusu’nun kahramanı olacak.

Kızılay İyilik Koşusu hakkında daha fazla bilgi almak için http://iyilikkosusu.com internet adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

Hadi Türkiye! İyilik İçin Koş!

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır. Gerekli alanları doldurun *

Ankara Valiliği’nin 17 Ekim 2016 tarihinde almış olduğu karar neticesinde Kızılay İyilik Koşusu’nun yerinin değiştirilmesine karar verilmiştir. 30 Ekim tarihinde gerçekleşecek koşunun yeni yeri, yapılan toplantılar sonucunda Ankara Atatürk Kültür Merkezi (AKM) olarak belirlenmiş ve koşunun saat 10.00’da başlaması kararlaştırılmıştır.
ÖNEMLİ DUYURU!
İYİLİK KOŞUSU KAYIT FORMU
Tüm gelir projelerimize aktarılacaktır.
İYİLİK KOŞUSU KAYIT FORMU
Tüm gelir projelerimize aktarılacaktır.
İYİLİK KOŞUSU SONUÇLARI
30 Ekim 2016 – Ankara Atatürk Kültür Merkezi – İyilik Koşusu Sonuçları