İyilik ve Sporu Bir Kez Daha Bir Araya Getirdik

İyilik ve Sporu Bir Kez Daha Bir Araya Getirdik

30 Ekim pazar günü Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Kızılay İyilik Koşusu bir kez daha iyiliği ve sporu bir araya getirdi.

Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinlikte, 6 ve 12 kilometrelik koşularla birlikte 8-9, 10-11 ve 12-13 yaş gruplarında kısa mesafeli çocuk koşuları ile 3 kilometrelik halk koşusu yapıldı. 7’den 70’e 1000 iyilikseverin katılımıyla gerçekleşen etkinlik sonrasında açıklama yapan Türk Kızılayı Genel Müdürü Mehmet Güllüoğlu, Kızılay İyilik Koşusu’nun bir marka haline geldiğini belirterek, “İyilik koşuları, batılı ülkelerde sivil toplum kuruluşlarının, sosyal projelere fon sağlamak için kullandığı önemli aktivitelerden biri olarak dikkati çekiyor. Hayırseverler koştukça ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldüren bir proje bu. Yardımlaşma kültürü yüksek olan ülkemizde bu tür etkinliklere gerektiği önem verilememişti. Türk Kızılayı olarak bu konuda da öncü olmak istedik. Beraber koştuğumuz yolun sonunda, hepimiz için yapacağımız iyiliklere kaynak oluşturduk” ifadelerini kullandı.

İyilik Koşusu’nda 12 kilometre erkeklerde Hasan Deniz Kalaycı, 12 kilometre kadınlarda Cansu Zaim, 6 kilometre erkeklerde Nuh Göktaş, 6 kilometre kadınlarda ise Serap Aktaş birinciliğe ulaştı. Organizasyondan elde edilen gelir, “Sevgi Bohçası”, “Özel Eğitim Sınıfları” ve “Aşevi” projelerine aktarılacak.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır. Gerekli alanları doldurun *

Ankara Valiliği’nin 17 Ekim 2016 tarihinde almış olduğu karar neticesinde Kızılay İyilik Koşusu’nun yerinin değiştirilmesine karar verilmiştir. 30 Ekim tarihinde gerçekleşecek koşunun yeni yeri, yapılan toplantılar sonucunda Ankara Atatürk Kültür Merkezi (AKM) olarak belirlenmiş ve koşunun saat 10.00’da başlaması kararlaştırılmıştır.
ÖNEMLİ DUYURU!
İYİLİK KOŞUSU KAYIT FORMU
Tüm gelir projelerimize aktarılacaktır.
İYİLİK KOŞUSU KAYIT FORMU
Tüm gelir projelerimize aktarılacaktır.
İYİLİK KOŞUSU SONUÇLARI
30 Ekim 2016 – Ankara Atatürk Kültür Merkezi – İyilik Koşusu Sonuçları