Sevgi Bohçası

Sevgi Bohçası

Yaşamın her anında ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmayan Türk Kızılayı, anlamlı bir yardım projesine daha imza atıyor. “Sevgi Bohçası” adı verilen proje ile maddi durumu yetersiz ailelere doğum sonrasında destek olunması hedefleniyor. Proje ile yeni doğan bebeklerin ve annelerinin temel ihtiyaçları Türk Kızılayı tarafından karşılanıyor.

Sevgi bohçası ile yeni doğan ünitesinde dünyaya gelen bebeklerin öncelikli olarak beslenme, hijyen, giyim eşyası gibi ihtiyaçları karşılanarak, yeni doğan bebeklerin uygun koşullarda bakılabilmesi için ailelerin sosyal yardım hizmetlerinden ve bebek bakımı ile ilgili bilgilendirme hizmetlerinden faydalanması sağlanıyor.

Sevgi Bohçası Projesi adına koşan her 3 koşucumuzun kayıt aşamasında yaptığı bağış ile bir adet Sevgi Bohçası temin ediliyor. Temin edilen bohçalar, Genel Müdürlük ve Şube Başkanlıkları aracılığı ile ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.  Hayatın ilk anında dahi insanların yanında olan Türk Kızılayı’nın sevgi bohçası projesi içerisinde yer alan malzemeler ise şunlar:

BEBEK İÇİN
Hastane Çıkışı (Tulum ve Zıbın Takımı) 1 Takım
Pamuk 1 Paket
Bebek Bezi 2 Paket
Islak Mendil 2 Paket
Pişik Kremi 1 Paket
Şampuan 1 Adet
Sabun 1 Adet
Yelek veya Ceket 1 Adet
Battaniye 1 Adet
ANNE İÇİN
Gecelik 1 Adet
Hijyenik Ped 1 Paket

Siz de bu projeye destek vermek istiyorsanız Kızılay İyilik Koşusu’nda koşabilir, koşarak bağış toplayabilir veya koşu kapsamında bu projeye bağışta bulunabilirsiniz.

 

SEN DE BAĞIŞ YAP
Ankara Valiliği’nin 17 Ekim 2016 tarihinde almış olduğu karar neticesinde Kızılay İyilik Koşusu’nun yerinin değiştirilmesine karar verilmiştir. 30 Ekim tarihinde gerçekleşecek koşunun yeni yeri, yapılan toplantılar sonucunda Ankara Atatürk Kültür Merkezi (AKM) olarak belirlenmiş ve koşunun saat 10.00’da başlaması kararlaştırılmıştır.
ÖNEMLİ DUYURU!
İYİLİK KOŞUSU KAYIT FORMU
Tüm gelir projelerimize aktarılacaktır.
İYİLİK KOŞUSU KAYIT FORMU
Tüm gelir projelerimize aktarılacaktır.
İYİLİK KOŞUSU SONUÇLARI
30 Ekim 2016 – Ankara Atatürk Kültür Merkezi – İyilik Koşusu Sonuçları